close

تماس با مدیر سایت جهت رزرو تبلیغات 09337931003


بیا دیدنی های رشت رو با هم سیر کنیم


اجاره ساعتی انواع خودروهای لوکس بدون ضامن


اجاره ویلا

اجاره ویلای ارزان فقط با 100 تومن

خواندن و نوشتن با سمعک

در فرهنگ هایی که زبان نوشتاری وجود دارد ادامه مطلب این امکان وجود ندارد که زبان نوشتاری به شیوه طبیعی و بدون آموزش هم چون زبان گفتاری توسط کودک فراگرفته شود. بعلاوه توانایی و روال یادگیری خواندن و نوشتن هم بسیار متفاوت بین افراد می باشد، برخی کودکان پیشرفت بسیار سریع با تلاش اندک و برخی نیاز به تلاش بیشتر دارند. فردی که خواندن و نوشتن فرانگرفته باشد مشکلات اجتماعی متعددی را تجربه می کند اما دارای شرایط پاتولوژیک تلقی نمی گردد، این عکس شرایطی است که فرد در معرض زبان قرار گرفته اما قادر به کسب آن نبوده، زیرا این شرایط پاتولوژیک تلقی می گردد.

شرایط پاتولوژیکی متعددی داریم از جمله دیسلکسی، که ناتوانی فرد در خواندن می باشد. خواندن پاسخ طبیعی در معرض زبان نوشتاری قرار گرفتن نمی باشد. این واقعیت ها همه به معنی این است که زبان نوشتاری یک پدیده فرهنگی است برخلاف زبان گفتاری که ماهیت بیولوژیکی دارد.

برخلاف زبان گفتاری، زبان نوشتاری از لحاظ سازماندهی و بازنمایی بسیار متفاوت می باشد.

قابلیت کسب و بازنمایی سیستم زبان در مغز که منجر به شکل گیری گرامر جهانی می گردد بخشی از ویژگی های انسان بودن است مانند پوسچر بدن انسان و ماهیت دو پا راه رفتن او، به عبارتی مشابه دیگر ویژگی های آناتومیکی و فیزیولوژیکی می باشد. کسب زبان توسط کودک مستلزم سازمان گرفته شدن مغز به شیوه از پیش تعیین شده ژنتیکی در پاسخ به تجربیات زبانی کودک در محیط می باشد. زبان تنها سیستمی نمی باشد که اینگونه کار می کند. سیستم های بینایی و شنوایی هم از لحاظ ژنتیکی به گونه ای برنامه ریزی شده اند که سازماندهی و عملکردی مشابه دارند، اما اگر تحریکات بینایی و شنوایی در زمان مناسب حین تکامل ارائه نگردند، به درستی رشد و تکامل نمی یابند. تجربه قرار گیری در برابر دیگر حواس نیز در هر سیستم حسی ضروری می باشد. نکته مهم این است که سازماندهی پاسخ های نورولوژیک به طور دقیقی خاص هر گونه می باشد.

منبع:

https://tehransafir.com/:: برچسب ها : قیمت سمعک , خرید سمعک , سمعک , سمعک یونیترون , سمعک ویدکس , سمعک فوناک , سمعک زیمنس , سمعک اینترتون , سمعک استارکی , سمعک اتیکن , تلویزیون سری M سامسونگ
ن : دکتر شنوایی شناس سمعک
ت : چهارشنبه 19 آذر 1399
تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر